Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie za nami!

Utworzono dnia 29.01.2020

Ferie zimowe już za nami. Dzieci z gminy Dorohusk miały okazję spędzić je w atrakcyjny sposób, o co zadbał Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku.

Uczestnicy brali udział w wielu zajęciach rękodzielniczych i manualnych, wykonywali m.in. eko-karmniki, które zawiesili na drzewach, laurki i kwiaty dla babci i dziadka, dekoracyjne gwiazdki oraz kolorowe kukiełki.

Odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi uczyli się piec pyszne rogaliki. Uczestnicy „Ferii w Pałacu” mieli okazję poznać magiczne eksperymenty, jak również uczestniczyć w kreatywnych zabawach z książką. Na zajęciach przygotowanych przez Koło PZW Dorohusk poznały specyfikę fauny i flory polskich wód oraz brały udział w „zawodach wędkarskich”. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Dzieci uczył się także udzielania pierwszej pomocy i spotkały się asp. szt. Arturem Dzieńkowskim, który opowiedział o bezpieczeństwie na drodze i rozdał wszystkim odblaski.

Podczas ferii odbyły się dwa spotkania z bajkowymi postaciami. Odwiedził nas teatr KTO TAM? ze Świdnika prezentując bajkę "Czerwony Kapturek" i przeprowadzając warsztaty teatralne. Natomiast w ramach "Bajkowych Spotkań" panie z Akademii „Aaa kuku” zabrały dzieci w pełną zabaw krainę Piotrusia Pana oraz Kapitana Haka.

Organizatorzy przygotowali dwa wyjazdy. W pierwszym tygodniu do Ośrodka Edukacyjno- Muzealnego w Brzeźnie, gdzie uczestnicy mieli możliwość poznać charakterystyczne dla regionu atrakcje przyrodnicze, śledzić tropy dzikich zwierząt oraz upiec kiełbaski podczas ogniska integracyjnego. Na zakończenie ferii dzieci udały do Chełma na film pt. "Wilk w owczej skórze II". Następnie zjadły pyszną pizzę i aktywnie spędziły czas w sali zabaw "Fantazja".

W ramach „Ferii w Pałacu” obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Organizatorzy zadbali o gry i zabawy integracyjne, upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany w ramach warsztatów kulinarnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „Ferii w Pałacu”: Koło PZW Dorohusk, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Teresa Lewińska, Krystyna Nowosad, Justyna Bober.

Utworzono dnia 29.01.2020, 12:50

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook

Wydarzenia

Ankieta

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 272

W tym miesiącu: 209

W poprzednim miesiącu: 824

Wszystkich: 18788