Ale Babki z Kapelą Męską

Zespół powstał w 1999 r. W okresie swojej działalności zespół „Ale Babki z Kapelą Męską" wykonał blisko 400 koncertów i przedstawień, w których prezentował utwory polskie, ukraińskie, cygańskie i żydowskie. W związku z tym, że gmina Dorohusk współpracuje od wielu lat w ramach tzw. „wymiany przygranicznej” z gminą Huszcza i rejonem lubomelskim „Ale Babki” wielokrotnie występowały na Ukrainie.

Najbardziej cenionymi osiągnięciami zespołu są:

• II miejsce w XXXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedborzu, woj. łódzkie, czerwiec 2012 r.
  • liczne I, II i III miejsca w Regionalnych Przeglądach Pieśni i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu Osadzie
  • czołowe miejsca w Powiatowych Przeglądach Piosenki Strażackiej w Okopach
  • II miejsce na III Międzypowiatowym Festiwalu Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach w kat. Zespołów z kapelą ludową
  • I miejsce w I Międzynarodowym Festiwalu „Łączy nas kultura” w Łopienniku Nadrzecznym  w kwietniu 2014 r. i III m-ce na tym festiwalu w lipcu 2015 r.
  • II miejsce podczas XV Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej – Teatryn 2015 w Uchaniach, w powiecie hrubieszowskim)

W dniu 10 marca 2006 r. podczas uroczystej sesji Rady Gminy w Dorohusku zespół otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Euroregionu Bug”.

W dotychczasowej działalności „Ale Babki z Kapelą Męską" godnie reprezentowali Gminę Dorohusk i jej kulturowy dorobek. W dalszej swej działalności zespół zamierza nadal promować tradycje i kulturę naszego regionu.

Kierownikiem zespołu jest Pani Krystyna Kawalec.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

Polub nas na Facebook

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?